Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü

OECD Kimysallar Komitesi Çevrimiçi Toplantısı Gerçekleştirildi

30 Haziran 2020

Genel Müdürümüz Sn. Mehrali ECER’in açılış konuşmasını yaptığı, OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı) Kimyasallar Komitesi’nin Türkiye’ye yönelik online toplantısı, 30 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

OECD, Çevre, Sağlık ve Güvenlik Bölümü (Environment, Health and Safety Division-EHS) Birim Şefi Bob Diderich'in kapsamlı bir sunum yaptığı toplantıda OECD’nin kimyasallar konusunda özellikle son dönemde yürüttüğü çalışmalar ile gelecek dönemde yapılması planlanan çalışmalar ve toplantılar ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilmiştir.

Toplantı, Bakanlığımız başta olmak üzere, OECD, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’ndan, 27 kişilik geniş bir katılımla gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizde kimyasallar konusunda yapılan çalışmalara destek olması bakımından yapılan toplantıda, ülkemiz temsilcilerinin uygulamalarda karşılaşılan sorunlara ilişkin soruları Birim Şefi Bob Diderich tarafından cevaplanmıştır.

Toplantıda OECD’nin Kimyasallar konusunda yapılan çalışmalarının getirdiği kazanımlar, kolaylıklar ve diğer ülkelerdeki yansımaları da ayrıntılı olarak sunulmuştur. Ortak çalışmaların devam ettirileceği belirtilerek, karşılıklı iyi niyet ifadeleri ile toplantı bitirilmiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır